Orientēšanās vakars „Ceļojums laikā”

WhatsApp Image 2021 10 05 at 17.07.3923. septembrī Birzgales teritorijā norisinājās 3.grupas jauniešu veidotais orientēšanās vakars „Ceļojums laikā”.

Izturīgākie apmeklētāji, kurus nebaidīja drēgnie un lietainie laikapstākļi, izrādīja lielu vēlēšanos piedalīties pasākumā. Jaunieši bija parūpējušies un noorganizējuši, ka dalībniekus sadalīs komandās un iesildīs sporta skolotājs no Aizkraukles, kurš Birzgalē viesojās pirmo reizi. Atsaucības netrūka un sportiskie dalībnieki tika „iekustināti” un sagatavoti lielajam skrējienam pa Birzgali.

Par vakara gaitu un mūziku rūpējās Markuss Rušmanis, kurš ir citas jauniešu grupas dalībnieks, bet ļoti liels prieks, ka jaunietis pats izrādīja iniciatīvu iesaistīties un izpalīdzēt pie situācijas, kad 3.grupai bija nepieciešami papildspēki. Tāpat papildspēkus vajadzēja nodrošināt vienā no kontrolpunktiem un pie šīs situācijas mēs piesaistījām Ogrē dzīvojošo jaunieti Esteri Jukmani, kura dalījās stāstā, ka viņas kontrolpunktā pat tuvākās mājas iedzīvotāji lietainajā laikā piegādāja siltu tēju un sausu apģērbu. Paldies Birzgales iedzīvotājiem par izrādītajām rūpēm!

Nenoliedzama gandarījuma sajūta par paveikto, par nodarbību regulāro apmeklēšanu, par pasākuma plāna sastādīšanu orientēšanās vakaram, par katra kontrolpunkta izveidošanu, atribūtu sagādāšanu un nostāvēšanu ekstremālajos laikapstākļos, varu uzslavēt visus šīs grupas iesaistītos jauniešus: Mārci Loķi, Aleksu Bašenu, Anniju Loķi, Ati Jakubovu, Andreju Safonovu, Sindiju Bramani, Laini Lazdiņu- Vilčuku, Valtu Kārkliņu. Viņi bija tie, kuri lika nomaskēties, trāpīt mērķī, saskaldīt malku un nogādāt to līdz nākošajam kontrolpunktam, kur ir jāpārdedzina virve, tālāk dalībniekiem bija nepieciešams degustēt dažādus netipiskus dzērienus, atminēt dziesmas, uzsliet un nojaukt telti, pārģērbties, izmantojot dažādus auduma un polietilēna izstrādājumus, izgatavot laikmetīgos ieročus, un kādu no komandas dalībniekiem uz nestuvēm nogādāt līdz finišam.

Lielu paldies varam teikt Ogres novada sporta centra trenerim Naurim Neimanim, kurš šos visus kontrolpunktus pa Birzgales teritoriju izvietoja, kā arī izveidoja katrai komandai pārskatāmu „Rogaininga” karti, pēc kuras orientēties.

Paldies grupas vārdā par vakariņām, siltu zupu un veselīgo našķi, par ko parūpējās Marika Tampa un Līga Braunšteina.

Ceļojuma noslēgumā, atgriežoties mūsdienās, orientēšanās vakara dalībniekiem bija lieliska iespēja noskatīties kino „Jelgava 94” un mieloties ar popkornu.

Varu teikt to, ka šāda veida pasākumi saliedē un sagatavo jauniešus tālākajā dzīvē! Malači!

3.grupas mentore Inga Bašena

Pin It